همه چیز درباره دعای شرف شمس

شرف شمس چه فوایدی دارد؟ اصلا طلسم شرف الشمس یعنی چه؟ مردم در روز ۱۹ فروردین چه مي‌کنند؟

حتما تا به حال اسم شرف الشمس و طلسم شرف الشمس را شنیده‌اید. طلسم شرف الشمس یا همان طلسم سلیمانی اگر با شرایط مخصوص و در روز شرف الشمس نوشته شود فواید و خواص بسیار زیادی دارد. طلسم شرف الشمس در روز شرف الشمس که همان روز ۱۹ فروردین ماه است نوشته می‌شود. در ۱۹ فروردین ماه شمس یا همان خورشید به میزان ۱۹ درجه در برج حمل یا همان ماه فروردین قرار می‌گیرد. البته در اینجا اصل همان ۱۹ درجه است نه ۱۹ فروردین. در هر حال روز شرف الشمس به لحاظ نجومی و از نظر منجمان مسلمان روز خوش یمن و مبارکی محسوب می‌شود و عامله مردم نیز عقیده دارند که در روز شرف الشمس نمایندگان شمس یا همان خورشید به روی زمین می‌آیند و ساعتی در زمین باقی می‌مانند. اما چگونه می‌توانیم در روز شرف الشمس، طلسم شرف الشمس بنویسیم؟ این سوالی است که در این مطلب به آن پاسخ خواهیم داد و به شما اطلاعاتی درباره طلسم شرف الشرف می‌دهیم.

 

 

طلسم شرف الشمس همان سنگ عقیق زرد رنگ نیست

طلسم شرف الشمس در واقع دعایی است که اصل آن منتسب به امام علی (ع) است. در بعضی از کتاب‌های شیعیان آمده است که اشکالی که به عنوان حرز شرف الشمس و طلسم شرف الشمس ذکر شده را امام علی (ع) در بین راه و هنگامی که می‌خواستند به یک جهاد عزیمت کنند روی یک سنگ حک کردند و سپس به آن اشاره کردند و فرمودند که این از رموز پیروزی ما در جنگ است. البته این روایت چندان قوی نیست و سندیت آن به حضرت علی (ع) نمی‌رسد، بنابراین نمی‌توان آن را تائید کرد.

 

چطور طلسم شرف الشمس را بنویسیم

برای نوشتن طلسم شرف الشمس یا طلسم سلیمانی شما باید آداب و شرایط خاصی را رعایت کنید. ابتدا اینکه باید بدانید هیچ خطوطی را در هنگام نوشتن طلسم شرف شمس دو بار ننوسید. یادتان باشد کسی که طلسم ظرف الشمس را می‌نویسد باید طهارت داشته باشد، پاک و با وضو باشد و در هنگام نوشتن طلسم شرف الشمس توجه کافی به دعا داشته باشد. نکته بعدی اینکه در هنگام نوشتن طلسم شرف الشمس هیچ گونه سوراخی در حروف میم، ها، واو و ستاره نباید بسته شود. نکته مهم دیگر اینکه در هنگام نوشتن طلسم شرف الشمس نباید خطوطی که در ابتدا و انتهای ستاره می‌کشید همدیگر را قطع کنند. در هنگام نوشتن طلسم شرف شمس باید تمام الف‌ها در آن یک اندازه باشد. واو آخری که در انتهای طلسم شرف الشمس نوشته می‌شود باید روی همه حروف کشیده شود. اگر طلسم شرف الشمس را روی کاغذ می‌نویسید حتما از زعفران، گلاب و مشک استفاده کنید. یادتان باشد که اگر طلسم شرف الشمس را روی عقیق نوشتید حتما در روز شرف الشمس و در همان ساعت مقرر با یک سوزن روی اشکال مورد نظر بکشید. اگر طلسم شرف الشمس را روی کاغذ نوشتید، به هیچ وجه کاغذ را باز نکنید و آن را به فرد دیگری هم نشان ندهید و در چهارشنبه آخر سال آن را در آب روان بیندازید.

 

حرز شرف الشمس یا طلسم شرف الشمس چیست؟

حرز شرف الشمس یا همان طلسم شرف الشمس اشکالی است که روی سنگ عقیق حک می شود که در واقع پنج نام از نام‌های اعظم خداست یعنی: « الله؛ جمیل؛ رحمن؛ مومن؛ نور» که حروف اول آن‌ها در طلسم شرف الشمس نوشته می‌شود. نقش رمزی شرف الشمس به صورت کلی دارای ۱۳ حرف است که چهار حرف حرف طلسم شرف الشمس از تورات، چهار حرف طلسم شرف الشمس از انجیل و پنج حرف طلسم شرف الشمس از قرآن مجید در این نقش آمده است.

 

دعای کامل شرف الشمس

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی هی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

 

آداب نوشتن و خواندن دعا و طلسم شرف الشمس

در روز 19 فروردین ماه یا همان روز شرف الشمس ابتدا وضو بگیرید و مثل نماز صبح دو رکعت نماز صبح بخوانید. بعد صد صلوات بفرستید و سپس دعا و حرز شرف الشمس را روی کاغذ با زعفران، گلاب و مشک بنویسید. حاجت مد نظرتان را زیر دعا بنویسید و بعد کاغذ طلسم شرف الشمس را لای قرآن قرار بدهید. می‌توانید حرز و طلسم شرف الشمس را روی کاغذهای کوچک بنویسد و با خودتان در منزل یا در سفر داشته باشید یا می‌توانید آن را به اقوام و دوستان خود هدیه بدهید. البته حتما باید باشد که حرز و طلسم شرف الشمس باید به نام آن فرد مورد نظر باشد.

 

خواص حرز و طلسم شرف الشمس

حرز و طلسم شرف الشمس دارای خواص بسیار زیادی است از جمله گشایش در کارها، برآورده شدن حاجت و افزایش رزق و روزی. توصیه شده که حرز و طلسم شرف الشمس روی سنگ عقیق نوشته شود چون دارای آثار فراوانی است که در روایات ما به آن اشاره شده است. از جمله اینکه امام علی (ع) معمولا انگشتر عقیق را برای رفع بلا و در امان ماندن از دشمنان دست می‌کردند. در روایات تاکید شده دستی که با انشگتر عقیق به سوی پروردگار دراز شود، خالی بر نمی‌گردد. امام صادق (ع) دست کردن انگشتر عقیق را در سفر موجب سلامت و ایمنی مسافر می‌دانند. امام علی (ع) توصیه می‌کنند که نماز با انگشتر عقیق خوانده شود چرا که خواندن دو رکعت نماز با انشگتر عقیق در دست بهتر از خواندن هزار رکعت نماز بدون انگشتر عقیق در دست است. امام کاظم (ع) توصیه می‌کنند که انگشتر عقیق زرد دست کنید تا از سختی در امان بمانید و باعث آسانی گردد. پیامبر اسلام (ص) درباره آثار انداختن انگشتر عقیق در دست می‌فرمایند کسی که انگشتر عقیق در دست دارد دچار اندوه و ناراحتی نمی‌شود. امام صادق (ع) وعده دادند انگشتر عقیق باعث دوری از پریشان حالی و عاقبت به خیری صاحب آن می‌شود. علاوه بر این حرز و طلسم شرف الشمس باعث سلامت بدن، ایمن ماندن از بلا و مصیبت، محفوظ ماندن از چشم زخم و برآورده شدن آرزوها می‌شود. همچنین طلسم شرف الشرف برای برطرف کردن تب و دور کردن مرگ ناگهانی بسیار مفید است.

اشکال حرز شرف الشمس چه معنایی دارند؟
حرز شرف شمس که روی نگین و یا عقیق حکاکی می‌شود، آداب خاصی دارد، شامل پنج اسم اعظم خداوند است که آن‌ها را کلمات مبارکه «الله؛ جمیل؛ رحمن؛ مومن؛ نور» گفته‌اند و به جای نقش از پنج حرف اول آن‌ها به صورت «ا.ج.ر.م.ن» می‌توان استفاده کرد. این نقش 13 حرف دارد 4 حرف از تورات 4 حرف از انجیل و 5 حرف از قرآن کریم است. تصویر جدول یا لوح شرف شمس هم در زیر آورده شده که خواص یکسانی را با نقش حرز دارد.
4349194 966
4349195 470
خواندن دعای شرف الشمس چه آدابی دارد؟
برای دعای شرف الشمس خواص بسیاری ذکر شده که گره گشایی از مشکلات و برآورده شدن حاجت از مهم ترین آنهاست. برای گرفتن حاجت در روز 19 فروردین 2 رکعت نماز حاجت بخوانید و 100 صلوات بفرستید. سپس دعا و حرز آن را بر روی کاغذ نوشته، حاجت خود را نیز در آن ذکر نمایید و کاغذ را در قرآن بگذارید.
به یاد داشته باشید که اگر از نگین استفاده میکنید سعی کنید هر سال در ساعت ذکر شده و با آداب کامل بوسیله یک سوزن روی نقش کنده شده را دوباره خراش دهید. اگر روی کاغذ نوشتید آنرا باز نکنید و به کسی نشان ندهید و در آخرین چهارشنبه سال به آب روان بسپارید.
بسم الله الرّحمن الرّحیم
اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقَّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه‍ِی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.
هنگام حکاکی دعا و حرز شرف الشمس این نکات را بخاطر داشته باشید:
1. آداب عمومی اذکار مانند طهارت، توجه و غیره رعایت شوند.
2. حتماً در وقت شرف شمس نوشته شود.
3. از سمت راست شروع به نوشتن شود.
4. هیچ خطی دوبار کشیده نشود.
5. سوراخ های ستاره و میم و ها و واو بسته نشود.
6. خطوط ابتدا و انتهای ستاره یگدیگر را قطع نکنند.
7. اندازه الف ها یکسان باشد.
8. واو آخر روی تمام نقش کشیده شود.
9. با گلاب و زعفران بر روی نگین زرد یا ورق طلا یا  کاغذ زرد حک و نوشته شود.
امید است که حاجاتتان در روز شرف الشمس و روزی که موکلان خورشید به زمین می آیند، برآورده شوند.

مطالب مرتبط

آخرین محصولات فروشگاه

7,000تومان
خرید این کتاب 7 امتیاز دارد

11,000تومان
خرید این کتاب 11 امتیاز دارد

7,700تومان
خرید این کتاب 7.7 امتیاز دارد

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

با اعتماد خرید کنید

 

 

 

آخرین مطالب

23 آبان, 1398 958

دعای قوی محافظت از خانه و مغازه

in ادعیه و ذکر و کنز
30 مهر, 1398 2319

بهترین کتاب های یهودی

in جفر و علم حروف
13 شهریور, 1398 1624

بهترین کتاب آموزش جفر

in آموزش

نظرات کاربران

مدیریت یک نظر ارسال کرد در جامع الفوائد فی الاسرار المقاصد
در برنامه هامون هست
مریم حسنی یک نظر ارسال کرد در جامع الفوائد فی الاسرار المقاصد
لطفا کتاب های این سبکی بیشتر منتشر کنید
امیر عباس یک نظر ارسال کرد در جامع الفوائد فی الاسرار المقاصد
کتاب بسیار زیبا هست ساده و روان

درباره ما

بوک 66 مرجع تخصصی ارائه دهنده کتب دیجیتال کمیاب و نایاب علوم غریبه ،طلسمات، تسخیرات،ادعیه،اوراد و علوم جفر، رمل و... میباشد تلاش ما راحت کردن دسترسی و کاهش هزینه ها برای علاقه مندان به این علوم میباشد

ایمیل : [email protected]
شماره تماس : 09385030047
واتساپ : برای ارسال پیام کلیک کنید

نماد

بوک 66