همه چیز درباره چشم سوم (چاکرا آجنا)

چشم سوم و روشهایی آسان برای تحریک نمودن آن 

چاکرای ششم، مرکز فرماندهی ناظر بر چاکراهای دیگر و مسؤول نظارت بر ذهن است. این چاکرا، پل ارتباطی ابعاد فیزیک و متافیزیک انسان می‎‎باشد. بخش جلویی چاکرای ششم مسوؤل تجسم فکری و توانایی تجسم و اندیشه کردن است. به عبارت دیگر قابلیت تصویر سازی و درک مفاهیم ذهنی به این بخش مربوط است. این بخش هم‌چنین فرمول‎بندی کردن ایده‎ها و ادراک نیازهای روحی و روانی را بر عهده دارد.

 

توانایی پیگیری و اجرای طرحها و توانایی به فعالیت درآوردن افکار، به بخش پشتی چاکرای ششم مربوط می‎شود. به عبارت دیگر، انجام اعمالی که سبب تجلّی مادی اندیشه‎ها در جهان فیزیکی می‎گردد، بر عهده بخش پشتی این چاکرا می‎باشد. به‌طور خلاصه می‎توان گفت: بخش جلویی چاکرای ششم مسؤول طراحیِ افکار و بخش پشتی آن مسؤول اجراِ اعمال می‎باشد. 

چشم سوم و روشهایی آسان برای تحریک نمودن آن 

انسداد انرژی در چاکرای ششم:

اگر این چاکرا ضعیف و جریان انرژی در ان راکد باشد،به علت کمبود انرژی در آن قدرت خلاقیت فرد متوقف می گردد،یا آن افکار خلاق هرگز محقق نمی گردد. همراه با این وضعیت عذر و بهانه ای دائمی وجود خواهد داشت که بر اساس ان جهان خارجی به سبب نقائض خود مورد سرزنش قرار می گیرد.

پیامد عملکرد ناهماهنگ چاکرای چشم سوم عدم تعادل است،به طور مثال: پافشاری بیش از حد روی حوزه عقل . تصمیمات زندگی فرد، منحصرا با عقل و منطق صورت می گیرد و فقط انچه را که با ذهن منطقی اش درک می کند قبول دارد،شخص به آسانی قربانی تفکر روشنفکر خود می شود.

عملکرد دیگر این است که فرد با قدرت ذهنش سعی میکند بر روی دیگران و رویدادها تاثیر بگذارد.در این وضعیت معمولا چاکرای شبکه ی خورشیدی هم معمولا از تعادل خارج است و چاکرای قلب و تاج نیز در حدجزئی رشد یافته است.

چشم سوم و روشهایی آسان برای تحریک نمودن آن 

بیماریهای مربوط به چاکرای چشم سوم

ناراحتی اعصاب از قبیل رعشه-فلج صورت-ناراحتی های چشم از جمله اب مروارید-التهاب چشم-زخم قرنیه مزمن- جوشهای پلک-سرگیجه-ناراحتهای گوش و بینی مثل کری-گوش درد-از دست دادن حس بویایی-خونریزی بینی-یبیهوشی- صرع -ناراحتی های ذهنی از جمله مالیخولیا -وهم بینی-هذیان گویی-وسواس-ضعف اعصاب و …..

نشانه های فعال بودن چشم سوم

اشخاصی که چشم سوم فعال، باز، متعادل و هماهنگ داشته باشند،دارای تجسم خلاق و قوه‌ی تصور بسیار شگرف خواهند بود. چنین کسانی ممکن است به چیزهایی دسترسی داشته باشند که سایر مردم ندارند، یا قادر به دیدن رؤیاهایی صادقانه یا پدیده‎هایی از این دست باشند. اشخاصی که با چاکرای ششم، هماهنگ هستند جذاب و گیرا بوده، می‎توانند در طول زندگی خود تجربیات جالبی در سطوح مختلف داشته باشند. چنین افرادی آماده، مشتاق و قادر به دریافت رهنمودها، تجربه‌ی شعور کیهانی، تله‎پاتی و سفر اختری هستند.

چشم سوم و روشهایی آسان برای تحریک نمودن آن 

۲۲ روش آسان برای  تحریک نمودن چشم سوم در طول روز

چشم سوم و روشهایی آسان برای تحریک نمودن آن

 1. استفاده از یک تاکیدی روزانه مخصوص چاکرای چشم سوم.مانند:
 • من درونم را بر روی حکمت و شهودم باز می کنم.
 • من به شهودم اعتماد دارم.
 1. یک سوال یا دیالوگ بپرسید و به انتظار پاسخ بمانید و به یاد داشته باشید که حکمت و شهود با علائم و نمادها پاسخ می دهد .صبر کنید برای دریافت پاسخها و پذیرا بمانید.
 2. دفتری تهیه کنید و در ابتدای صبح اولین دریافتها را یادداشت کنید.
 3. به ستاره ها خیره شوید.
 4. استفاده از روغن های ضروری مانند کندر،مرزنجوش،مریم گلی،رزماری،صندل …برخی بر پوست بمالید و از بعضی در فضای خانه و محل کار استعمال کنید که برای تعادل چشم سوم مفید هستند.

چشم سوم و روشهایی آسان برای تحریک نمودن آن

رایحه درمانی

نعنا: رایحه ی نشاط آور نعنا گره های درون حوزه ی چشم سوم را باز و کمک می کند تا شخص از قالبهای افکار محدود وکهنه رها شود .ذهن را پاک و روشن می کند و قدرت تمرکز را فعال می سازد.

یاسمن: از راه رایحه ی خوش و لطیف یاسمن ذهن ما بر روی تجسم و تصوری که حامل پیامی از حقیقت عمیق تر است بازمی شود. امواج آن حسهای ما را قوی و انرژی های چاکرای چشم سوم را با انرژی چاکرای قلب پیوند می دهد.

 1. استفاده از سنگ و کریستال های مخصوص چشم سوم که دارای فرکانس ارتعاشی همسو با چشم سوم هستند مانند:

گوهر هایی که موجب تعادل چاکرای ششم می شوند.

آمیتیست، فلوئوریت، لاجورد، مون استون، مروارید، سودالیت، سفایر، تورمالین، فیروزه، هولیت

چشم سوم و روشهایی آسان برای تحریک نمودن آن

سنگ درمانی

سنگ لاجورد: در رنگ آبی پر رنگ سنگ لاجورد دانه های طلایی سنگ نور مانند ستاره های پراکنده درآسمان شب هستند. سنگ لاجورد احساس امنیتی به عالم روحمان منتقل می کند، ذهن را به درون هدایت می کند، انرژی هایش را تقویت کرده و اصول والاتر را می شناسند. با برانگیختن درک و بینش درونی ما را برآن می دارد معنای نهفته دردنیای مادی و انرژی هایی که در پس آن کار می کنند را درک کنیم. همچنین ما را سرشار از شعف عمیق از معجزات حیات و جهان می کند.

یاقوت آبی-بنفش: یاقوت روشن و شفاف، ذهن ما را بر روی دانش کیهانی و حقایق جاودانه باز می کند و امواج آن پاک کننده است. اثر احیا کننده و حیات بخش در زندگی و روحمان دارد. پلی می سازد بین متناهی و لایتناهی و آگاهی ما را با جریان((عشق الهی)) و شناخت جاری می سازد. برای روح هایی که در جست وجوی حقیقت در راه روحانی هستند روشنی می آورد.

چشم سوم و روشهایی آسان برای تحریک نمودن آن

 1. بطور طبیعی مواد غذایی به رنگ آبی یا بنفش تیره یک اثر مثبت بر چشم سوم دارند.بنابراین خوردن آلوی ،بادنجان،کلم،زغال اخته،فلفل بنفش، و غذاهای سرشار از امگا۳ مفید می باشد.
 2. متعادل سازی کل سیستم چاکرایی خود بخصوص از چاکرای ریشه تا آخر…چرا که انسداد در یک چاکرا موجب عدم تعادل در کل سیستم خواهد شد.
 3. پرداختن به یک کار هنری لذتبخش خصوصا که ایجاد تحریک چاکرای چشم سوم و تاجی می کند توصیه می شود.
 4. انجام آساناهای یوگا مانند:savasana، خم به جلو،ژست کودک،شانه…..برای تحریک و فعالیت چشم سوم مفید است.
 5. رنگ درمانی

بنفش روشن اثرپاک کننده و بازکننده بر روی چاکرای ششم دارد. به ذهن آرامش درونی، روشنی و عمق می دهد و حواس را تقویت کرده و بهبود می بخشد. همین طورآنها را بر روی سطوح لطیف ادراک باز می کند.

رنگ آبی تیره:

پاک کننده ی ذهن است و به آن توانایی تفکر عمیق می دهد. تشعشعات آرام آن به اعصاب آرامش و نیرو می بخشد و نیز کمک می کند که الگوهای قدیمی افکار را رها کنیم و اطمینان و انرژی می دهد تا به اعتقاداتمان در حد لزوم پابرجا بمانیم و ایده ها و دانشمان را در زندگی روزمره به کار بریم

چشم سوم و روشهایی آسان برای تحریک نمودن آن

 1. موسیقی درمانی:

از هر صدایی که به شما ارامش می دهد و ذهنتان را باز و تصورات و احساسات ابعاد کیهانی را برانگیخته می کند می توانید استفاده کنید. خصوصا موسیقی مدرن مناسب است و همین طور قطعاتی از موسیقی کلاسیک شرق و غرب (به خصوص آثارباخ) که هماهنگ کننده و فعال کننده ی چاکرای چشم سوم هستند.

 1. استفاده از مراقبه های هدایت شونده بطور خاص برای باز کردن چشم سوم ..
 2. سم زدایی کردن از غده ب پینه آل خود با حذف مواد شیمیایی مانند فلوراید ،الکل ،آفت کش ها،نوشیدن مقدار زیاد آب و خوردن سبزیجات اسفناج ،برگ چغندر،اسپیرولینا،کلم پیج
 3. بکار گیری هر دو طب سوزنی و طب فشاری در رژیم سلامتی جسمی خود..
 4. رها کردن بدن خود هنگامی که احساس می کنید ذهنتان در یک مسابقه مداوم قرار دارد و این خود نشانه ای از یک چشم سوم بیش از حد فعال می باشد.
  چشم سوم و روشهایی آسان برای تحریک نمودن آن
 5. تکرار و استفاده از هجا و نت EEM و مانترای چاکرای ششم
 6. ارتباط گرفتن با عنصر نور .با پیدا کردن وسیعترین گستره آسمان آبی و دراز کشیدن و ریلکس کردن.و تماشای آن
 7. تمرین منظم یک ورزش غیر رقابتی
 8. هر روز صبح با توجه کامل و تمرکز بر روی سیگنالهای بصری ،تمرینی برای گشودن شهود خود انجام دهید
 9. زمانی را به سکوت و تنهایی در روز اختصاص داده و ۵تا۱۰ دقیقه از وسایل الکترونیکی دوری کنید و در سکوت بنشینید یا دراز بکشید و به احساسات درونی و نشانه ها توجه کنید…
 10. در عشق و نور باشید

7 خطر باز شدن چشم سوم

همه‌ی آدم‌‌ها چشم سوم یا چاکرای آجنا دارند که به آن‌ها توانایی می دهد چیزهایی را ورای دید اصلی‌شان درک کنند. برای بعضی ها این چشم سوم کاملا قوی و باز است و برای برخی بسیار ضعیف و بسته است. درباره اینکه چشم سوم چیست و علایم باز شدن چشم سوم یا همان چاکرای آجنا و نیز روش های فعال سازی چشم سوم در مقالات قبلی بازده نکات بسیار خوبی خواندیم و در این مقاله درباره ۷ خطر باز شدن چشم سوم یا چاکرای آجنا سخن می گوییم.با ما همراه باشید.

 

خطر باز شدن چشم سوم یا چاکرای آجنا

۱. این کار می‌تواند انرژی بیش از حدی را به چاکرای فوقانی شما بفرستد

این کار باعث می‌شود احساس بلاتکلیفی، واپاشی شدید، و سردرگمی کنید و همچنین به سر درد یا میگرن یا خستگی مفرط دچار شوید.

۲. اگر چشم سوم به زور باز شود، فیلتر نشده خواهد بود

آیا دلتان می‌خواهد تمام ارواح جهان را یک به یک ببینید، یا فقط می‌خواهید آن‌هایی را که کائنات می‌خواهد نشان‌تان دهد ببینید؟ اگر چشم سوم‌تان را به زور وادار به باز شدن زود هنگام کنید (مثل این که فقط روی آن چاکرا کار کنید تا «ببیند» و روی بقیه‌ی چاکراها کار نکنید)، آن وقت فیلترهای طبیعی و سالمی که مانع می‌شوند ارواح و انرژی‌هایی که ترسناک و حواس پرت کن هستند را ببینید در اختیار نخواهید داشت.

۳. توانایی‌ها و ظرفیت‌های چشم خودتان را درک نخواهید کرد

چشم سوم چیزی بسیار بیشتر از «بینایی» است. این چشم به شما اجازه می‌دهد تصویر‌سازی کنید، رویاپردازی کنید، کشف وشهود داشته باشید، و صداهای معنوی بشنوید. همچنین دیدگاه روشنی نسبت به مسیر زندگی برایمان فراهم می‌آورد و ما را راهنمایی می‌کند، که چگونه با اراده‌ای بالاتر، این مسیر را بپیماییم. بیشتر مراقبه‌هایی که فقط روی چشم سوم کار می‌کنند از تمام خاصیت‌های ورای بینایی معنوی غفلت می‌کنند.

۴. اگر چشم‌تان به صورت طبیعی مثل چشم انسان‌ها نبیند ممکن است احساس بی‌لیاقتی یا خود کم بینی کنید

همانطور که پیشتر گفتم، همه‌ی چشم‌ها به یک صورت نمی‌بینند. ممکن است شم و شهودی باور نکردنی داشته باشید اما قادر نباشید انرژی‌ها را به وضوح شخصی که کنارتان ایستاده است ببینید. افتخار کردن به ظرفیت‌ها و توانایی‌های چشم‌تان شانه به شانه‌ی افتخار متفکرانه به کل وجودتان حرکت می‌کند، که این موضوع درسی لازم و مهم برای هر تمرین معنوی جامع به شمار می‌رود.

خطر باز شدن چشم سوم یا چاکرای آجنا ۵: اطلاعات غلط خواهید گرفت

وقتی چشم سوم‌تان متعادل نباشد، که تقریبا اگر تنها چاکرای «باز شده» باشد، همیشه چنین خواهد بود؛ در آن صورت اطلاعات غلط بسیار زیادی خواهید گرفت. رویاها واقعی به نظر می‌رسند، تجسم علوی برای پنهان کردن توهمات معنوی استفاده می‌شود، و مشاهده‌ی واضح هر چیزی دشوار می‌شود. برای کشف و شهود صحیح یا حتی پیش‌بینی‌ها و ذهن خوانی به ماهیت پایه‌ای چاکراهای پایینی قدرتمند نیاز دارید.

۶. شما را به یک منبع تغذیه‌ انرژی تبدیل می‌کند

اگر کارتان از پایه درست و محکم نباشد، حفاظت معنوی را تمرین نکرده باشید، یا انرژی را از چشمان خود به بیرون ساطع نکرده باشید، برای ارواح شریر به یک منبع تغذیه‌ی انرژی تبدیل می‌شوید. اگر به زور چشم سوم خود را باز کنید، قادر نخواهید بود رویاها، مناظر، و شهودی را که آنها برای‌تان می‌فرستند فیلتر کنید و این می‌تواند برای سلامت ذهنی شما بسیار خطرناک باشد.

۷. تمام ظرفیت نعمات شهودی / «روانی» خود را بیدار نخواهید کرد

تمام توانایی‌های معنوی از یک تمرین جامع و کامل می‌آیند، و وقتی کل سیستم انرژی را در نظر می‌گیریم همیشه قوی‌ترین و سالم‌ترین هستند. شهود و بصیرت فقط چشم سوم نیست، کل وجود شما می‌تواد ببیند و کشف و شهود کند، بنابراین اگر تمام انرژی‌تان با هم و به طریقی هدایت و فکر شده آزاد شوند شما از توانایی‌های بسیار قوی‌تری برخوردار خواهید بود. چاکراها را تفکیک و تقسیم نکنید، آنها همه با هم بدن شما را به عنوان منبع کل انرژی‌های نافذ تشکیل می‌دهند.

مطالب مرتبط

آخرین محصولات فروشگاه

7,000تومان
خرید این کتاب 7 امتیاز دارد

11,000تومان
خرید این کتاب 11 امتیاز دارد

7,700تومان
خرید این کتاب 7.7 امتیاز دارد

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

مدیریت یک نظر ارسال کرد در جامع الفوائد فی الاسرار المقاصد
در برنامه هامون هست
مریم حسنی یک نظر ارسال کرد در جامع الفوائد فی الاسرار المقاصد
لطفا کتاب های این سبکی بیشتر منتشر کنید
امیر عباس یک نظر ارسال کرد در جامع الفوائد فی الاسرار المقاصد
کتاب بسیار زیبا هست ساده و روان

درباره ما

بوک 66 مرجع تخصصی ارائه دهنده کتب دیجیتال کمیاب و نایاب علوم غریبه ،طلسمات، تسخیرات،ادعیه،اوراد و علوم جفر، رمل و... میباشد تلاش ما راحت کردن دسترسی و کاهش هزینه ها برای علاقه مندان به این علوم میباشد

ایمیل : [email protected]
شماره تماس : 09385030047
واتساپ : برای ارسال پیام کلیک کنید

نماد

بوک 66